Koupě 940, nebo 240 s LPG (Holandsko, Německo)

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi ojetého vozu této značky
Odpovědět
Vagon Polarni
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. srp 2014 19:08:50

Koupě 940, nebo 240 s LPG (Holandsko, Německo)

Příspěvek od Vagon Polarni »

Zdarvím všechny Volvisty!

chtěl bych vás poprosit o radu. Rád bych si pořídil volvo 940, nebo 240 s pohonem na LPG (pomineme-li okouzlení těmito krásnýmy vozy, hlavní kritéria jsou prostornost ale také náklady na palivo, proto lpg..). V Čechách už se prakticky neseženou, takže bych nejspíše pátral v Holandsku, kde je jich ještě poměrně dost za poměrně příznivé ceny a bazary jsou důvěryhodnější než u nás. Měl bych na vás, jakožto na odborníky přes volva, v zásadě dvě hlavní otázky:

1) Pokud byste měli stejný záměr jako já (sehnat 940, nebo 240 s LPG), kupovali byste spíše auto bez už instalovaného lpg systému, který byste raději nechali nainstalovat nově někde u nás, nebo byste se nebáli koupit auto s už nainstalovaným lpg třeba z Holandska? (případně na co si dát pozor, ohledně životnosti, papírů, kompatibility ohledně čerpání, servisování atp.? jak poznat že je lpg systém v pořádku?)

2) Více méně jsem předběžně zamýšlel vytipovat několik aut a vyrazit na prohlídky a zkušební jízdy a jednoho krasavce následně vybrat. Nicméně určitě bych se rád předem minimálně vybavil znalostmi na co si dát pozor a podobně, nebo ideálně měl s sebou někoho, kdo se v těchto autech vyzná, ví a pozná případné nedostatky, které by mě, jako více méně laikovy, unikly. Dotaz tedy zní, víte o někom, kdo se třeba této věci (dovážení aut z Holandska) věnuje a byl by schopen za odpovídající provizi zprostředkovat takovouto supervizi? Nebo alespoň kde bych si mohl nastudovat potřebné znalosti?

Budu vděčný za jakékoliv rady. Kdyby se vám třeba celý tento záměr zdál z jakéhokoliv důvodu jako nerozumný, rád se dozvím názor někoho, kdo s tím má zkušenosti. Předem moc děkuju za jakékoliv tipy!

Volvu zdar!

Odpovědět