Prodám Volvo 850 Kombi (2,5l benzín, automat)

Sem pište vše co prodáváte. Automaticky se mažou příspěvky starší víc než 60 dní !!!
Pravidla fóra
Pokud zde chcete mit firemní inzerát je nutné na úvodní stranu vašich stránek umístit odkaz na náš web, jinak bude inzerát smazán.

Kód: Vybrat vše

<a href='http://www.volvo-forum.cz' title='Volvo, Forum, Club'>Volvo Forum</a>
Odpovědět
jhora
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01. srp 2013 16:57:46

Prodám Volvo 850 Kombi (2,5l benzín, automat)

Příspěvek od jhora »

UPDATE: Než jsem stihl dát všechno do pořádku, objevila se nová závada. Takže výrazně snižuju cenu a upravuju popis (nový text označím žlutě, snad tím nekoliduju s nějakou moderátorskou barvou). Nebude-li zájem, nezbude mi než obvolat vrakoviště.

Prodám Volvo 850 Kombi
Palivo: Benzín
Objem: 2,5l (125 kW)
Převodovka: automatická
Rok výroby: 1994
Odometr: nyní ukazuje 126712 mil, je možné, že byl stočený než jsem ho koupil
Pneumatiky: Zimní Kleber s plechovými disky, letní Continental PremiumContact 2 na originálních hliníkových discích )jeden mírně odřený)
Servisní knížku mám, je vedena pouze někdy do roku 2005 či tak něco (v Německu)
Výbava - klimatizace s manuálním ovládáním, střešní okno (originál), originální autoradio (lze připojit CD měnič, ale já ho nemám), modrá kůže, el. ovládání sedačky spolujezdce (čerstvě opraveno a plně funkční), tažné zařízení odnímatelné (nikdy jsem nepoužil)

Známé vady:
Koroze výfuku (šel by zavařit)
Mírná koroze karoserie (skutečně mírná s výjimkou levého předního blatníku, který je u dolního okraje už prožraný)
Odešel odpor ve ventilaci (funguje jen nejvyšší stupeň)
Občas ve velmi malé rychlosti zadrnčí ABS (spíná když není proč - důvodem jsou jakési popraskané kotouče, které se podle mechanika nevyplatí měnit, protože to prý nepůsobí nic než ono občasné sepnutí ABS v malé rychlosti)
Mysteriozní závada, kvůli které v horku motor po nastartování chcípne a pak nejde natočit (čím větší vedro, tím déle je nutno větrat motorový prostor před pokusem o nastartování). To je taky důvod prodeje.
Slabá vzpěra víka kufru (v zimě nedrží víko nahoře).
Jeden škrábanec na předním nárazníku, jeden na zadním.
UPDATE: Nejde nastartovat, startér se točí, ale motor nikoliv (nejsou cítit vibrace obvyklé při startování). Podezírám mechanismus který se stará o přenos otáček startéru na motor, ale jelikož tomu nerozumím, tak je to jen domněnka amatéra.

Opravy a větší údržba:
4 roky od výměny oleje v převodovce, dva roky staré rozvody. Před čtyřmi lety byla měněna cívka a dva snímače (cosi na motoru - snímač otáček a snímač vačkové hřídele - tak nějak byla ta jména).

Čerstvě udělaná údržba (doplněna klimatizace, výměna kapalin, filtru, stěračů), stála mě 8 tisíc Kč. Klasickou každoroční údržbu (výměna kapalin, kontrola brzd, filtru, atd.) jsem dával dělat, i když někdy se zpožděním měsíc nebo dva.

Auto je jinak v dobrém stavu a mám ho rád, ale nejsem mechanik a pořád mě někde nechává hodiny stát, než vyvětrá a já nastartuju. Potřebovalo by nejen Volvo fandu jako jsem já, ale zároveň mechanika, který může na tu závadu zareagovat ihned a odhalit ji když se projeví (což se v servisu nikdy nepovedlo). Počítejte tedy s investicí dalších několik tisíc do vyřešení závady, zavaření výfuku a vyčištění koroze.
UPDATE: Vzhledem k tomu, že teď nenastartuju, tak je vlastně nepojízdné, nicméně mechanik by jej zppojízdnit a poté i dobře opravit dokázal. Co by to stálo, netroufám si odhadnout. Pro kohokoliv jiného je to auto na díly, byť díly ve velmi dobrém stavu, obvykle originální

Fotky zde: https://plus.google.com/photos/11642887 ... n6GHh8i6cA (auto je neumyté a nevyluxované a i tak vypadá dobře, čisté pak vypadá skoro jako nové :) )

Cena bude dohodou, podle cen co jsem viděl u podobných aut stanovuji předběžně na 35 tisíc. Možno se podle zájmu dohodnout na méně (nebo víc, když bude zájem veliký :) )
UPDATE: Za nepojízdné auto tolik opravdu chtít nemůžu (jakkoliv je to srdcová záležitost). Vzhledem k dobrému stavu těch dílů, co fungujou (což je s výše uvedenými výjimkami vše ostatní) bych rád dostal 15000Kč. V případě rychlého jednání (podepsána kupní smlouva i zaplaceno do 20.1.) slevím. Zdá-li se vám cena nevhodná, navrhněte vlastní a budeme se o tom bavit. Počítejte s nutností auto buď na místě zpojízdnit nebo mít ho na čem odtáhnout.

Vzhledem k dobrému stavu (s výjimkou té jedné mysteriozní závady) bych poprosil jen koncové zájemce. Je to pro mě srdcová záležitost a i když mě autíčko zlobí, tak ho nechci dát nějakému spekulantovi nebo ho prodávat na díly, chtěl bych, aby se mu někdo věnoval a pěkně se o něj staral. Když bude mít dobrou péči, tak může sloužit ještě spoustu let a spoustu kilometrů. Kdybych si ho uměl opravit, tak bych ho neprodával.
UPDATE: tohle už bohužel neplatí úplně, viz výše. Už na to nemám sílu a peníze, radši bych jej prodal někomu, kdo jej nějak využije, ale když to nepůjde jinak, prodám užitečné díly samostatně a zbytek na vrakoviště. Prosím nesnažte se mě dotlačit do co nejnižší ceny jen proto, že by to možná mohlo vyjít. Rád bych aby to skončilo win-win situací.

Auto je k vidění na Pankráci v Praze 4 v blízkosti metra. Možno po dohodě osobně prohlédnout.

Nabídky prosím sem, do zprávy nebo na mail jan.hora@gmail.cz
Naposledy upravil(a) jhora dne čtv 26. pro 2013 10:36:33, celkem upraveno 1 x.

jhora
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01. srp 2013 16:57:46

Prodám Volvo 850 Kombi (2,5l benzín, automat)

Příspěvek od jhora »

Leccos se za těch pár měsíců změnilo, updatoval jsem svou nabídku. Třeba se tentokrát zájemce najde :)

Odpovědět