Na co dát pozor při koupi sedanu 960-2.5i-přest.E85 ?

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi ojetého vozu této značky
Odpovědět
greener
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16. kvě 2015 11:30:02

Na co dát pozor při koupi sedanu 960-2.5i-přest.E85 ?

Příspěvek od greener »

Tak na auto (2.5i tmavomodrý sedan 960 přestavba na E85, r.v.95, čili 20 let, žel už 3 majitelé) kousek za Prahou jsem se byl včera odpoledne podívat: krom odřenin přední nárazník a trochu u krytu hrdla nádrže také hned 2 pavoučci cca do 1 cm na čelním skle, žel spíše u řidiče, vypadá to, že "odborně ošetřeny" tím kitem, co se teď prodává za 150-300 či kolik, rezervní pneu úplně chybí, stejně tak povinná výbava (prý povinnou výb. dají, není problém...),na autě 4 pneu: elektrony 15 s gumama 195/65 R15 Kléber Krisalp 2,vzorek tak 5-6mm (na 1-2 zimy,sám moc nejezdím v zimě).Najeto 265tkm,sedadla v kůži a el.dle papírů měněny rozvody+olej 5W-40 nedávno+olej převodovka (M90 -prý se tam má dávat olej do automatické převodovky,ne do manuální), s tím ujeto tak 1000 km,něco měněno na podvozku, dle papírů.Ovšem od března propadlá STK, jeden klíč k autu.V nádrži je paliva lehce nad rezervu-ukazují budíky.Tak nevím,zda do toho jít,chtěl jsem to jako záložní druhé auto na ježdění hlavně přes zimu okolo Prahy,zajímalo by mě,na kolik mě tak časem přijde 2.klíč k autu,případně pak i čelní sklo(+kit těsnění),varianta z vrakoviště i nové sklo a práce,kdybych si to nedělal sám a zda by auto vůbec prošlo STK s tím čelním sklem a bez rezervní pneu.Chtěli za to ještě s platnou STK 35t,nabízel jsme včera 25,nešlo to zdá se mi,že pod 30 jít nechtějí...Mj. nevíte někdo, kolik oleje do tohoto motoru 2.5i přijde, jaká je norma (bylo tam fixou napsané,pod kapotou jen 5W-40),to samé převodovka a taky obsah nádrže na palivo a kolik z toho je rezerva zhruba?Nějak to nemůžu najít, dík za názory...G.

Odpovědět